TAKİP & SORGULAMA

Duyurular

ASRİAD tarafından düzenlenen Ekonomi Vizyon Konuşmalarına Katıldık

ASRİAD tarafından düzenlenen Ekonomi Vizyon Konuşmalarına Katıldık

ASRİAD tarafından düzenlenen Ekonomi Vizyon Konuşmaları konulu değerlendirme toplantısı 9 Mayıs Salı günü, AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'un katıldığı bir programla Pullman İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi.

Programa ASRİAD Genel Başkanı Adnan Danışman, Yönetim Kurulu üyeleri ve üye iş insanlarının yanı sıra çok sayıda misafir iş insanı da katıldı. Konuklar arasında İSİMDER Marka İsim Merkezi Başkanlığı adına Mevlüt KANBER (ByKANBER) de vardı.

Programda bir konuşma yapan Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin 2028 yılı sonu itibariyle 450 milyar dolar seviyesinde bir ihracat rakamına ulaşmasını hedeflediklerini belirtti.

Kurtulmuş konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Türkiye ekonomisi sadece bazı askeri savunma sanayilerinde değil yüksek teknolojilerinin birçok kısmında da adından söz edilebilen bir ülke haline gelmiştir. Örneği gencecik mühendislerimiz bugün dünyanın yazılım sektöründe aranan insanlar haline gelmiştir. Tüm bunlar yatırımı ve üretimi esas alan bir ekonomik perspektifin bir sonucudur. Allah’ın izni ile bu yürüyüşümüzü devam etmeyi sürdüreceğiz.  Önümüzdeki dönemde Türkiye daha fazla üreten daha güçlü bir şekilde istihdam yapan ve dünyaya çok daha farklı sektörlerde rekabet ederek bu alanlarda da güçlü bir şekilde yoluna devam eden ülke olacaktır diye ekledi.

Ekonomi Vizyon Konuşmaları sonrasında İSİMDER Marka İsim Merkezi Başkanı Mevlüt KANBER (ByKANBER) AK Parti Genel Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Sohbette İSİMDER’in faaliyetlerinden ve projelerinden bahseden ByKANBER sohbet sonrasında Sayın Kurtulmuş’a plaket ve takdir belgesi taktim etti.

>> VİDEOYU İZLEMEK İÇİN <<